Uppfödare

Abbeydog's kennelMarie Hallhage, Johannishus
abbeydogs@outlook.com Mob: 0709-381511
Alphofs kennelLena Alphof, Munkfors
lena_alphof@hotmail.se
Tel: 0563-50040, Mob: 0762-854705
Babuscas kennelAnn-Sofie Andersson, Hoting
babuscas@hotmail.com
Tel: 0671-10586, Mob: 0730-446512
Baggemålas Paradis kennelAnn-Louise Skoog, Vimmerby
askoog63@hotmail.com Mob: 0735-310448
Bernergängets kennelAndrea Karlsson, Nykil
andrea@bernerganget.se Mob: 0723-119403
Bernhardlundens kennelBenny & Lena Hansson, Brålanda
benny_lena@bernhardlundens.se Tel: 0521-32372
Countrystar's kennelMalin Torstensson, Bredared
malin_t80@hotmail.com Mob: 0709-623797
Dein Hards kennelKarin Byrevik, Österbybruk
deinhard@one.se
Tel: 0295-43032, Mob: 0737-632712
Farm Of Charm's kennelCatarina Vannfält, Malmköping
vannfalt@telia.com Tel: 0157-31144
Fevites kennelTeija Finnilä, Mörrum
fevites@gmail.com Mob: 0737-089039
Fridala kennelMarie Pölda Albertén, Billeberga
info@fridala.se
Tel: 0418-431143, Mob: 0708-477090
Gyllenfjells kennelLena Gyllenfjell, Åseda
nyaberg@hotmail.com
Tel: 0474-18048 Mob: 0708-282162
Kennel MegapolMats Niia Bergström & Magnus Näslund, Sävar
info@megapol.nu Tel: 0907-19207
Kiibumbies kennelAnita Åkesson, Mörrum
anita6201@gmail.com Mob: 0738-525304
Madonnans kennelAnita Fransson, Tidaholm
madonnans@telia.com
Tel: 0502-40316, Mob: 0705-142243
Svänasjöns kennelGunilla Mattsson & Henrik Zackrisson, Örby
svanasjons@telia.com Mob: 0705-944146
Swed Snowsaver's kennelCarina & Ulf Gustavsson, Sätila
swede@telia.com
Tel: 0301-42146, Mob: 0733-907672

Rasklubben Bernhardinerna tar inget ansvar för
att uppfödare uppdaterar sin hemsida.

För att få stå med på denna sidan med länk till din kennels hemsida så ska du
-Vara medlem i klubben.
-Vara medlem i SKK
-Följa SKK:s Grundregler

Önskar ni ha en länk här till er hemsida?
Kostnad: 200 kr /år.
Senast den 31/1
till Bernhardinernas Pg 73 39 55-9.
Uppfödare som bjuder sina valpköpare (gäller hela kullen) på ett medlemskap i klubben,
får kostnadsfritt ha en länk med här.

ALLA frågor besvaras av Styrelsen!!