Falköping 03.05.31

Falköping 2003-05-31 Domare: Nina Karlsdotter

Valpar korthår tikar 4-6 mån
Madonnans Quality
Äg G-B Gustafsson, Blidsberg
1.1.Hp.Bir-3
Valpar korthår tikar 6-9 mån
Ackebers Electra
Äg Anita Holmgren Andersson, Mellerud
1.1.Hp.Bir-1.Bis
Ackebers Amazon
Äg Yvonne Dahlström, Vretstorp
1.2.Hp.Bir-2.Bis-5
Valpar långhår hanar 4-6 mån
Oonagårdens Cyrano
Äg Malin Murray, Göteborg
1.1.Hp.Bir-2.Bis-3
Fredsduvans Mozart
Äg Percy Hesselgård, Hultsfred
1.2.Hp.Bir-6
Valpar långhår hanar 6-9 mån
Farm of Charms Jeans Rocker
Äg Annica Westin, Odensbacken
1.1.Hp.Bir-3.Bis-4
Ackebers For Ever Frankie Boy
Äg Yvonne Dahlström, Vretstorp
1.2.Hp.Bir-4
Ackebers Plexus
Äg Mika Juntunen, Vintrosa
1.3.Hp.Bir-5
Valpar långhår tikar 4-6 mån
Madonnans Queen Aida
Äg Anita Fransson, Tidaholm
1.1.Hp.Bir-1.Bis-2
Uppfödarklass
Ackebers kennel
Äg Yvonne Dahlström
1.Hp.Bästa Grupp
Vuxna korthår Juniorklass hanar
Archemedes
Äg Cathrine Panasco,Horred
1.1.Hp.Bh-3
Unghundsklass hanar
Fredsduvans I Like Christmas Beer
Äg Carina Gustavsson, Sävedalen
1.1.Hp.Bh-4
Öppenklass hanar
Courmayeurs Nobody Like Me
Äg Anette Svensson, Skurup
1.1.Hp.Bh-1.Bir-1.Bis-1
Toffe Loffes Flower Fakir
Äg Benny Hansson, Brålanda .
1.2.Bh-2.Bir-4
Championklass hanar
S.Finch SV-00.FinV-01
Dein Hards Incredible Orry
Äg Anita Eriksson, Uppsala
1.1.Hp
Juniorklass tikar
Bette-Midler
Äg Lena Hansson, Brålanda
1.1.Hp.Bt-3.Bir-5
Unghundsklass tikar
Ackebers Be My Star
Äg Catarina Eriksson, Kil
1.1.Hp.Bt-5
Championklass tikar
Nord.ch.Dk.ch.Sv-01,02,Kbhv-02
Friendmakers One To Keep
Äg Carina Kromnér, Stavsjö
1.1.Hp.Bt-1.Bir-2.Bis-4
S.ch My Mike's Alys
Äg G-B Gustafsson, Blidsberg
1.2.Hp.Bt-2.Bir-3
Veteranklass tikar
Davos Jaqueline
Äg Anita Fransson, Tidaholm
1.1.Hp.Bt-4.Bis-2.Veteran
Vuxna långhår Juniorklass hanar
Titanernas Adonis
Äg C Lindgren & J Andersson, Tärnsjö
1.1.Hp
Dein Hards Unzipped
Äg Anita Eriksson, Uppsala
1.2.Hp
Unghundsklass hanar
Dein Hards Reach The Top
Äg Karin Byrevik, Österbybruk
1.1.Hp.Bh-1.Bir-4
Farm of Charms Remington
Äg C Vannfält & G O`shea, Malmköping
1.2.Hp
Courmayeurs One In A Million
Äg Anders & Fredrica Lindh, Mellerud
1.3.Hp
Öppenklass hanar
Courmayeurs Lion King
Äg Anette Svensson, Skurup
1.1.Hp.Bh-2.Bir-5
Ackebers Axe
Äg Yvonne Dahlström, Vretstorp
1.2.Hp
Madonnans Oh Mein Papa
Äg Anita Fransson, Tidaholm
1.3.Hp
Championklass hanar
Nor.ch NordV-02 Bernegårdens Izmir
Äg Anne-Brita & Jan-Erik Tangen, Norge
1.1.Hp.Bh-3
S.N.ch Courmayeurs Kee Marcello
Äg Anne-Brita & Jan-Erik Tangen, Norge
1.2.Hp.Bh-4
S.ch Slatons Bud-Lite Bernegarden
Äg Anette Svensson, Skurup
1.3.Hp.Bh-5
S.ch.Sv-01,02 Courmayeurs Magic Dog
Äg Jörgen Lind, Trelleborg
1.4.HP
Farm of Charms Forrester
Äg C Lindgren & J Andersson, Tärnsjö
1.5.Hp
S.ch Berndt v Wingert
Äg Kerstin Böttner Lindstedt, Norrtälje
1.6.Hp
S.Dk.ch Ribbes Dexter
Äg Ingela Eriksson, Veddige
1.7.Hp
Veteranklass hanar
S.Dk.ch Farm of Charms Brazil Jack
Äg Ulla Ohlsson, Åkarp
1.1.Hp.Bis-3 Veteran
Diamantgårdens Dunder Bear
Äg Marie Hallhage, Johannihus
1.4.Hp.Bis-4 Veteran
Juniorklass tikar
Courmayeurs Private Emotion
Äg Anette Svensson, Skurup
1.1.Hp.Bt-5
Kringlehedens A-Zamba
Äg Veronica Olsson, Tanumshede
1.2.Hp
Ackebers Call Me Tanja
Äg Marie Hallhage, Johannihus
1.3.Hp
Afrodite
Äg Lena Hansson, Brålanda
1.4.Hp
Unghundsklass tikar
Courmayeurs Opal
Äg Anette Svensson, Skurup
1.1.Hp.Bt-4
Dein Hards Read My Lips
Äg Karin Byrevik, Österbybruk
1.2.Hp
Öppenklass tikar
N.ch Bernegårdens Terpsichore
Äg Anne-Brita & Jan-Erik Tangen, Norge
1.1.Hp.Bt-3.Bir-3.Bis-5
Courmayeurs Nikit
Äg Anders & Fredrica Lindh, Mellerud
1.2.Hp
Championklass tikar
Int.S.Dk.ch Sv-02.Nordv-00
Bernegårdens Franciska
Äg Anette Svensson, Skurup
1.1.Hp.Bt-1.Bir-1.Bis-2
Veteranklass tikar
S.Fin.ch Dein Hards Pilar Ortega
Äg Karin Byrevik Österbybruk
1.1.Hp.Bt-2.Bir-2.Bis-3.Bis-1 Vetera
Uppfödarklass
Courmayeurs Kennel
Anette Svensson & L-G Ahlgren, Skurup
1.Hp.Bästa Grupp
Bernegårdens Kennel
B-M Halvorsen, Norge
1.Hp
Dein Hards Kennel
Karin Byrevik, Österbybruk
1.Hp