Mullsjö 02.05.11

Mullsjö 2002-05-11 Domare: Conny Byström


Valpar Korthår tikar
4-6 mån
Ackebers Be My Star

äg Y Dahlström & R Carlsson Kumla
1 Hp Bir-1 Bis-3
Ackebers Be My Friend

äg Linnea Bogren Örebro
2 Hp Bir-2

Valpar Långhår hanar
4-6 mån
Fredsduvans Herman

äg Anders & Fredrica Lindh Mellerud
1 Hp Bir-1 Bis-1

Valpar Långhår hanar
6-9 mån
Dein Hards Reach The Top

äg Karin Byrevik Österbybruk
1 Hp Bir-2 Bis-2

Valpar Långhår tikar
4-6 mån
Ackebers Be My Angel

äg M Perälä Stora Haglunda
3 Hp Bir-4
Fredsduvans Hammie

äg Anders & Fredrica Lindh Mellerud
1 Hp Bis-5

Valpar Långhår tikar
6-9 mån
Dein Hards Read My Lips

äg Karin Byrevik Österbybruk
1 Hp Bir-3 Bis-4

Vuxna Korthår Juniorklass Hanar
Courmayeurs Nicolai

äg Anders & Fredrica Lindh Mellerud
2 Hp Bh-5
Courmayeurs Nobody Like Me

äg Anette Svensson Skurup
1 Hp Bh-2 Bir-2 Bis-5

Unghundsklass Hanar
Toffe Loffes Flower Fakir

äg Benny Hansson Brålanda
2 Hp Bh-4
Toffe Loffes Diamond Dady

äg Lena Hansson Brålanda
1 Hp Bh-3 Bir-5

Öppenklass Hanar
My Mikes Aale

äg Jonny Kallas Torup
1 Hp

Championklass Hanar
Such FINuch SV-00 Dein Hards Incredible Orry

äg Anita Eriksson Uppsala
1 Hp Bh-1 Bir-1 Bis-3

Unghundsklass Tikar
Tootsie Rools Twinkles

äg Annica Larsson Kihlgren Vretstorp
1 Hp Bt-1 Bir-3

Öppenklass Tikar
Fredsduvans Ainbusk Singer

äg Anders & Fredrica Lindh Mellerud
2 Hp Bt-3
Tootsie Rools Quanda

äg Jonny Kallas Torup
1 Hp Bt-2 Bir-4

Veteranklass Tikar
Davos Jaqueline

äg Anita Fransson Tidaholm
1 Hp Bt-4

Vuxna Långhår Juniorklass Hanar
Båtsmans Georg

äg Björn & Jenny Klingstedt Vallentuna
2 Hp
Ribbes Fabian

äg Tomas Ribbe Veddige
1 Hp
Unghundsklass
Hanar
 
Ackebers Axe

äg Y Dahlström & R Carlsson Kumla
1 Hp

Öppenklass
Hanar
Mardicks Perth

äg Hilka Mäntylä Norsholm
3 Hp
Nuch Raflas Bjarne After Knight Templar

äg Ann Brita & Jan Erik Tangen Norge
1 Hp Bh-3
Ribbes Dexter

äg Ingela Eriksson Veddige
2 Hp Bh-4
Tootsie Rools Kardemumma

äg Agneta Tjerngerg Örebro
R Hp Bh-5

Championklass Hanar
Such SV-01 Courmayeurs Magic Dog

äg Marie Lind Trelleborg
4 Hp
Such Farm Of Charms
Forrester


äg Cecilia Lindgren Johan Andersson Tärnsjö
R Hp
Such Oonagårdens Asterix

äg Eva Axemyr Malmköping
2 Hp Bh-2 Bir-5
Such Simson

äg Mona Wiik Knislinge
3 Hp
Such Slatons Bud-Life Bernegarden Akcsbwp

äg Anette Svensson Skurup
1 Hp Bh-1 Bir-4

Juniorklass Tikar
Dein Hards Qruella De Lynn

äg Karin Byrevik Österbybruk
1 Hp

Unghundsklass
Tikar
Oonagårdens Beskvi

äg Eva Axemyr Malmköping
1 Hp Bt-5

Öppenklass
Tikar
Tootsie Rools Susanna

äg Anita Fransson Tidaholm
1 Hp

Championklass Tikar
Such Courmayeurs Look Like An Angel

äg Suzanne Carlsson Älta
6 Hp
Such Dein Hards Dark And Handsome

äg Karin Byrevik Österbybruk
3 Hp Bt-4
Such Dein Hards Knock On Wood

äg Karin Byrevik Österbybruk
5 Hp
Such FINuch FINV-99 NORDV-99

Farm Of Charms Back To My Roots


äg Catarina Vannfält Malmköping
1 Hp Bt-2 Bir-2 Bis-2
Such DKuch Luffars Werena

äg Berith Ribbe Veddige
4 Hp
Nuch, Such Toffe Loffes Aloa Aidi

äg Anne-Brita & Jan Erik Tangen Norge
2 Hp Bt-3 Bir-3 Bis-4

Veteranklass
Tikar
Such FINuch Dein Hards Pilar Ortega

äg Karin Byrevik Österbybruk
1 Hp Bt-1 Bir-1

Bis Veteran Bis-1

Avelsklass
Such DKuch Luffars Werena

äg Berith Ribbe Veddige
1 Hp

Uppfödarklass
Dein Hards Kennel

Karin Byrevik Österbybruk
1 Hp Bästa grupp
Ribbes Kennel

Berith Ribbe Veddige
1 Hp