Ulricehamn 06.08.26

Ulricehamn 2006-08-26 Domare: Eva Eriksson

KORTHÅR VALPAR HANAR
Toffe Loffes Undun
Ägare: Carina Gustavsson

1 Hp, Bir, Bis-2
Båtsmans Pickolo
Ägare: Kerstin Böttner Lindstedt

1 Hp
KORTHÅR VALPAR TIKAR
Toffe Loffes Ulda
Ägare: Lotta Samuelsson

1 HP BIM
KORTHÅR HANAR
Friend Makers Dunder Bear
Ägare: M.Hallhage o L-I Peterson
Junkl 1.1 Ck Bh-2 CERT
Ch Bernhardslundens Archemedes
Ägare: Cathrine Panasco

2 Chkk, Ck, Bh-3
Friend Makers Zilver De Lux
Ägare: Carina Jelvemo
Chkl 1 CK BIR BIS-2
KORTHÅR TIKAR
Fredsduvans Sweet Susanne
Ägare: Fredrica Lindh

1 Ukk, Ck, Bt-5
Madonnans Respons
Ägare: Anita Fransson

2 Ukk, Ck
Bernhardslundens Fabolus Female
Ägare:Lena & Benny Hansson

1 Ökk, Ck, Bt-2, CERT
Fredsduvans Fester Baby
Ägare: Lotta Samuelsson

2 Ökk, Ck
Ch Friendmakers Zarina Carine
Ägare: Carina Jelvemo

1 Chkk, Ck, Bt-1, Bim
Ch Bernhardslundens Dodge Coronet
Ägare: Lena & Benny Hansson

2 Chkk, Ck, Bt-3
Ch Manmountains Dutch Gold
Ägare: Lena & Benny Hansson

1 Vetkk, Ck, Bt-4, Bir Vet, Bis-2 Vet
Ch Tootsie Rools Ilene
Ägare: Jonny Kallas

2 Vetkk, Hp
Uppfödarklass:Ackebers Kennel
Ägare:Yvonne Andersson
1 Hp, Bir, Bis-2 Uppf.kl
LÅNGHÅR VALPAR HANAR
Farm of Charms Lancelot
Ägare: L-G Ahlgren & S Carlsson

1, Hp, Bir, Bis-1
LÅNGHÅR VALPAR TIKAR
Fredsduvans Vi`Va La Toya
Ägare: Fredrica Lindh

1 Hp, Bim
LÅNGHÅR HANAR
Bernhardslundens Eye Catching
Ägare: T Pettersson & C Johansson

2 Ökk, Ck, Bh-4
Courmayeurs Rainman
Ägare: Magnus Johnsson

3 Ökk, Ck, Bh-5
Courmayeurs Try To Beat Me
Ägare: L-G Ahlgren & S Carlsson

1 Ökk, Ck, Cert, Bh-1, Bir, Bis-1
Ch Bernhardslundens
Fiddler On The Roof
Ägare: Lena & Benny Hansson

1 Chkk, Ck, Bh-3
Ch Berndt v Wingert
Ägare: Kerstin Böttner Lindstedt

1 Vetkk, Ck, Bh-2, Bim Vet
LÅNGHÅR TIKAR
Tuker´s Yankee Design W Peva
Ägare: Catarina Vannfält

1 Jkk, Ck
Courmayeurs Turn Me On
Ägare: Anette Johnsson

3 Ukk, Hp
Dein Hards I´m The One
Ägare: Karin Byrevik

1 Ukk, Ck, Cert, Bt-2
Heimers Sentinnel
Ägare: L-G Ahlgren & S Carlsson

2 Ukk, Ck, Bt-3
Båtsmans Katja
Ägare: Kerstin Böttner Lindstedt

1 Ökk, Ck
Ch Courmayeurs Private Emotion
Ägare: L-G Ahlgren & S Carlsson

1 Chkk, Ck, Bt-1, Bim
Ch Dein Hards Diesel Dagny
Ägare: Karin Byrevik

2 Chkk, Ck, Bt-5
Dein Hards Listen To Your Heart
Ägare: Jonny Kallas

1 Vetkk, Ck, Bt-4, Bir Vet, Bis-1 V
Profondos Victoria Rio Branco
Ägare: John Bredesen

2 Vetkk, Ck
UPPFÖDARKLASS:Courmayeurs Kennel
Ägare:L-G Ahlgren & S Carlsson
1 Hp
UPPFÖDARKLASS:

Dein Hards Kennel (Långhår)
Ägare: Karin Byrevik



1 HP, BIS-1
UPPFÖDARKLASS:

Ackebers Kennel (korthår)
Ägare: Yvonne Andersson
1 HP, BIS-2
BIS-1
Courmayeur's Try To Beat Me
Ägare: L-G Ahlgren/S.Carlsson
BIS-2
CH Friend Makers Zilver De Lux
Ägare: Carina Jelvemo
BIS 1 Vet
Dein Hards Listen To Your Heart
Ägare: Jonny Kallas

BIS 2 Vet.
Ch Manmountains Dutch Gold
Ägare: Lena & Benny Hansson
BIS-1 Valp
Farm Of Charm's Lancelot
BIS-2 Valp
Toffe Loffe's Undun
KORTHÅR

BIR

CH Friend Makers Zilver De Lux
Ägare: Carina Jelvemo
KORTHÅR

BIM

CH Friend Makers Zarina Carine
Ägare: Carina Jelvemo
LÅNGHÅR

BIR

Courmayeur's Try To Beat Me
Ägare: L-G Ahlgren/S.Carlsson
LÅNGHÅR

BIM

CH Courmayeur's Private Emotion
Ägare: L-G Ahlgren/S.Carlsson